Кабмін оновив порядок бронювання: передбачені важливі зміни

Уряд має намір запровадити більш суворий нагляд і прискорити процес скасування бронювання.

Мобілізація в Україні

Мобілізація в Україні

Кабінет міністрів під час засідання 28 лютого вніс зміни до порядку проходження в Україні військовослужбовців строкової служби в умовах мобілізації та воєнного часу. Про це повідомив речник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Зміни стосуються постанови №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 27 січня 2023 року.

У резолюції зазначено:

  • включення до загальної чисельності військовослужбовців, які підлягають бронюванню, військовослужбовців, призваних на військову службу за мобілізацією після 18 травня 2024 року;
  • скасування вимоги щодо 72-годинної перевірки співробітника під час бронювання для державних установ;
  • скорочення до п'яти днів строку скасування відсторонення працівників від підприємств, установ, організацій;
  • встановлення місячного інтервалу оцінки середньої заробітної плати працівників при виявленні критичних для економіки підприємств.

Кабінет міністрів також доручив Пенсійному фонду та Міністерству цифрової трансформації у місячний термін налагодити електронний зв’язок між реєстром застрахованих осіб та Єдиним державним веб-порталом електронних послуг для підтвердження даних щодо заробітної плати військовослужбовців.

Як повідомляв Інформатор, 25 лютого Кабінет міністрів продовжив перехідний період за новими правилами резервування до 31 березня, надавши додатковий місяць підприємствам, які не змогли підтвердити критичний статус.

Варто зазначити, що 29 січня бізнес звернувся з проханням про продовження чинних бронювань і продовження терміну оновлення критичного стану. З 1 грудня 2024 року уряд запровадить нові критерії бронювання працівників за мобілізацією. Ці зміни детально прописано в постанові Кабінету Міністрів від 23 листопада №1332. Відтепер усі бронювання оброблятимуться через «Дію». Причиною зміни правил є перевірка зарезервованих підприємств, яку проводило Міністерство оборони протягом більше місяця.

Починаючи з 1 грудня, для того, щоб компанія могла забронювати своїх працівників, їй необхідно отримати або відновити статус критичності відповідно до нових обов’язкових критеріїв. Підприємства мають це зробити до кінця лютого 2025 року. Уряд дозволив компаніям з наявним критичним статусом резервувати нових співробітників до 28 лютого 2025 року або якщо резервування поточних співробітників буде завершено. Протягом цього періоду компанії матимуть можливість пройти процедуру та, отримавши новий критичний статус, забронювати працівників на термін до 12 місяців.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *