Журналісти дізналися, що наразі Кремль працює над злиттям своїх найбільших нафтових компаній в єдину національну суперкомпанію. Таким чином диктатор Володимир Путіна хоче посилити вплив над енергетичними ринками світу та своєю економікою.
Головні тези:
- Злиття найбільших нафтових компаній Росії може посилити вплив країни на енергетичні ринки світу.
- Опозиція деяких керівників компаній є ключовою перешкодою для здійснення цієї угоди.
- У Росії цю інформацію не хочуть підтверджувати.
Що відомо про нові плани Путіна
Наразі відомо, що офіційна Москва обговорює різні сценарії. Один з них полягає в тому, що гігант "Роснефть" поглине державного виробника "Газпром нефть" — дочірню компанію експортера природного газу "Газпром" — і незалежну компанію "Лукойл".
Варто звернути увагу на те, що усі згадані компанії перебувають під санкціями США.
Якщо таку суперкомпанію дійсно вдасться створити, то вона стане другим за величиною виробником нафти у світі після саудівської Aramco.
За словами журналістів, перемовини між керівниками та урядовцями уже пройшли, однак це ще не означає, що вони досягнуть конкретної угоди.
Спекуляції про злиття і поглинання періодично охоплюють Росію, але за останнє десятиліття не відбулося жодного великого енергетичного обʼєднання, — пише видання.
Поширити
Чому злиття досі не відбулося
Згідно з даними журналістів, ключовою перешкодою є опозиція з боку деяких керівників "Роснефти" і "Лукойлу".
Окрім того, вказано, що існують проблеми з накопиченням коштів для виплат акціонерам "Лукойлу".
У "Роснефти" та "Лукойл" спростували повідомлення про можливе злиття, представник "Роснефти" навіть звинуватив The Wall Street Journal у тому, що стаття журналу "може бути спрямована на створення конкурентних ринкових переваг в інтересах інших учасників ринку".
Поширити
Як стверджують інсайдери видання, наразі російський диктатор хоче мобілізувати енергетичний сектор для підтримки своїх військових зусиль.
Володимир Путін бачить гіганта, здатного конкурувати з Саудівською Аравією.
На його переконання, суперкомпанія може краще протистояти західним санкціям, які ускладнюють експорт, гальмують нові великі нафтогазові проєкти і скорочують платежі.
Источник: online.ua